#11 BRUDNY ŚWIAT - Inaczej [WPIS]

Zaktualizowano: lut 14

Bezsenność, stres, nie przespane noce, poranna złość i znowu to samo. Życie. Przychodząc na świat jako dziecko, nic nas nie obchodzi. Nie mówimy, nie rozumiemy, nie czujemy.


Cześć, witaj - czytelniku,


Dziękuję za odwiedzenie tego wpisu. Zaniedbałem swojego bloga i ostatnio reanimuję go z przytupem nagrywając podcasty. Ta forma lepiej mi się podoba i łatwiej mi przelać te myśli, chociaż pisać też lubię. Cieszę się, że jesteś. Dziś nietypowy wpis, jak cały ten blog, poruszę takie wątki:

Nazywam się Mateusz Leman, urodziłem się w 1995r w małej miejscowości. Obecnie - na dzień w którym piszę ten tekst, zajmuję się marketingiem. Trudne i duże pojęcie. W skrócie - stworzyłem usługę "Kliencie COME here", czyli krótko mówiąc - pozyskuję dla Ciebie klientów z różnych kanałów. Nie tylko Social Media - zaglądam w Twój biznes i proponuję rozwiązania i jak można zrobić coś lepiej/inaczej.


"Ten, kto przyczynia się do wzrostu wielkości drugiego, popada w ruinę; wzrost ów wypływa bowiem jak nie z przebiegłości, to z siły, obu zaś nie ufa ten, kto nagrał mocy."


"KSIĄŻĘ - Cel uświęca środki" Niccolò Machiavelli

BRUDNY JEST TEN ŚWIAT


Bezsenność, stres, nie przespane noce, poranna złość i znowu to samo. Życie. Przychodząc na świat jako dziecko, nic nas nie obchodzi. Nie mówimy, nie rozumiemy, nie czujemy. Dopiero gdy dorastamy, zaczynamy próbować różne rzeczy. Dotykamy wszystkiego co się rusza i nie rusza - dotyk, wkładamy różne rzeczy do buzi - smakując, upadamy ucząc się chodzić - czujemy ból. Zaczynamy się porozumiewać i mówić - tak, jak potrafimy. Jako dziecko nie wiemy co to strach, a wręcz potrafimy się mu śmiać prosto w twarz. Najzwyczajniej w świecie nie rozumiemy.


Nie rozumiemy jak dziwny i brudny jest ten świat. Jak brutalny i niesprawiedliwy jest los i to jakie decyzje przez nas podejmowane przynoszą skutki. Gdy dorastamy uczymy się i słuchamy od naszych rodziców. Nie ważne jacy dla nas byli, jacy są - chcieli i chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. Nie rób, zostaw, idź sobie - KAŻDY z nas tego doświadczył jako dziecko.


Jako dziecko nie baliśmy się próbować nowych rzeczy, jako dziecko potrafiliśmy śnić i marzyć o czymś niemożliwym, o rzeczach, które dziś być może stały się teraźniejszością. Ten wpis nie jest motywacją dla Ciebie, czytelniku. Ten wpis nie ma na celu dać Ci jakiegoś kopa do działania. Zastanów się teraz, ile razy o czymś sobie tylko - pomyślałeś. O czym zawsze marzyłeś?


Dlaczego to marzenie Cię opuściło? Dlaczego zrezygnowałeś? Bałeś się?


Graj tak jak potrafisz, graj tym co masz. Korzystaj z każdego dnia, jakby jutro miał się skończyć. Spraw, by każdy dzień był dla Ciebie przygodą, którą będziesz miło wspominać. Zacznij żyć pełną piersią. Taka przygoda może się już więcej nie powtórzyć. Wyjdź z codziennej rutyny. Przestań się dąsać, przestać się nad sobą ubolewać, odstaw Social-Media na jakiś czas, zacznij dostrzegać to - co jest wokół Ciebie. Rozejrzyj się teraz, gdzie jesteś? Czy jest obok Ciebie osoba, którą kochasz? Czy jest ktoś, komu możesz powiedzieć 3 najłatwiejsze słowa, które nauczyła Cię mama lub tata. Podziękuj komuś, za to, że jest. Przeproś, za ostatnią złą rzecz - którą zrobiłeś. Poproś - o jeszcze jedną szansę.


Najwięcej jest ludzi przeciętnych, nikt nie rodzi się w złotym czepku. Zobacz, że to co Cię otacza to wynik Twoich działań. Tych małych kroków i ambitnego celu. Jako dziecko, nie baliśmy się wysoko mierzyć i zawsze chcieliśmy być tu i teraz.


Podnieś swoje karty, nie chowaj ich w kieszeni. Odważ się, bo jutra może nie być. Codziennie zrób małe rzeczy, zapisz je. To tylko 5 małych rzeczy. Zadbaj o swoje ciało, zadbaj o swoją duszę i zadbaj o swój stan konta, bo nikt nie chce umierać w biedzie.


Jesteś tym, o czym myślisz.

Będziesz tym, o kim myślisz.


Sukces to nie złoto i dobrobyt.


Sukces to długotrwała realizacja ambitnego celu i kreowanie siebie samego. Takiego - jakich chcesz być i jakim się czujesz.


Jeśli masz ambicje - leć po więcej

Jeśli jest Ci dobrze tak jak masz - cieszę się bardzo!

Jeśli tutaj jesteś - dziękuję


Często mówimy o doświadczaniu i doświadczeniu liczonym w czasie, często mówimy o tym, że nam się nie chce. Jesteśmy leniwi.

Kto ma żyć za Ciebie? Jak nie Ty sam?


Kto u kresu swojego życia ma powiedzieć: "Kurde, ale to było świetne życie! Ale to był roller coaster!". Jeśli dalej będziesz wierzyć i podążać za marzeniami innej osoby, będziesz mógł tylko powiedzieć "Szkoda, że nie spróbowałem, szkoda, że się bałem"


Zapraszam na podcast o Dwóch Twarzach

Wybierz, gdzie chcesz go odsłuchać

Kończąc ten wpis wyrzucam kartki, na których spisałem te słowa powyżej. Zapraszam Cię do odsłuchania moich podcastów, oraz do zapoznania się za moją GRA

Wejdź na: http://www.5zwyciestwdziennie.pl/26 wyświetlenia0 komentarz