#5 Wiele rzeczy "naraz" - jak? W ujęciu biznesowym, marketingowym i życiowym.

Witam ponownie, długo nic nie było - dlaczego?

Tak się składa, że mam problem, który jest też w pewnych kwestiach atutem. Robię wiele rzeczy naraz, czyli w jednym momencie.


Jakie jest Twoje zdanie?

Spotkałem się już z osobami, które tak robią, są świadome i uważają to za atut jak i słabość. Dla Ciebie: 1. Czy to dobra droga na początku przygody z biznesem? 2. Czy to dobra droga dla osób, które mają problem z cierpliwością? 3. A może.. czy to dobra droga dla kogoś, kto szuka wyjścia z sytuacji?


Rozwinięcie tych pytań niżej - wkrótce pojawi się wersja AUDIO z rozwinięciem tego tematu."Myślę, że każdy jest dziwny. Powinniśmy wszyscy celebrować naszą indywidualność i nie wstydzić się jej." JOHNNY DEPPJeśli to czytasz, to pewnie zastanawiasz się, czy takie działania są dobre jeśli chodzi o prowadzenie biznesu. Moja ulubiona odpowiedź - TO ZALEŻY.


Od pewnego czasu i po kilku analizach wiem, że dużo czynników ma wpływ na całokształt naszej twórczości. Naszym początkiem powinna być wizja końca, czyli co chcemy robić po przebyciu jakiejś drogi.


Wracając do głównego pytania, czy robienie wielu rzeczy naraz ma sens jeśli chodzi o biznes?


Jeśli mamy już zbudowany fundament,czyli taki .. Core naszego biznesu to możemy sobie pozwolić w ramach eksperymentu i rozszerzenia działalności o nowe funkcje. Można przecież zrobić outsourcing, czyli.. Oferować coś, co można zlecić komuś innego - taki pośrednik. Mirosław Burnejko, właściciel firmy akademia.pl sam w swojej ofercie posiada wiele kursów i porad dotyczących biznesu. Jedno jednym z ostatnich projektów jest: wminute.pl, gdzie możesz zapisać się na wybraną listę mailingową i otrzymywać raz w tygodniu ciekawe informacje. Sam jestem zapisany na wszystkie 3 listy.


Co jeśli dopiero zaczynamy?

Sam się na tym jeszcze często łapię, chociaż mam świadomość. Gdy dopiero zaczynamy, warto skupić się jednak na jednej rzeczy. Lubisz programować? Ucz i rozwijaj się dalej w tym kierunku. Lubisz tworzyć grafikę? Pokazuj więcej swoich prac i skorzystaj ze strony https://www.fiverr.com/, czyli platformy dla freelancerów i zacznij sprzedawać swój czas, ponieważ uciekają Ci wspaniałe dni i chwile w Twoim życiu.


Jeśli teraz Ci się nie chce to kiedy?

Założyłem sobie cel na ten rok i konsekwentnie go realizuję, chociaż czasem mam dość.

Dlaczego nie odpuszczam? Dlaczego czasem robię coś, czego do końca nie rozumiem? O tym będzie w rozszerzonej wersji AUDIO.Odpowiedź brzmi - naucz się cierpliwości.


Czy można się jej nauczyć i czym właściwie jest cierpliwość?

Temat rzeka, ale w ujęciu biznesowym to ten moment, kiedy masz już produkt lub usługę, wiesz, co chcesz robić i masz już kilku klientów, którzy przeważnie na początku są Twoimi znajomymi.


Kolejnym etapem jest właśnie realizowanie usług lub sprzedaż produktów innym osobom. Takim, które Cię jeszcze nie znają. Dróg jest kilka.


- Trafiasz idealnie ze swoim pomysłem w potrzebę rynku i mechanizm sam się napędza,

- Zrobiłeś Research czego potrzeba na rynku i stworzyłeś produkt lub usługę,

- Miałeś pomysł, zainwestowałeś środki i czekasz, aż mechanizm się napędzi, ale..

- Nie trzeba mieć środków, żeby zacząć sprzedawać (zarabiać),

- Masz sprecyzowaną "niszę", czyli grupę swoich odbiorców i dokładnie do nich adresujesz swoje treści,

- Jeśli masz farta, to uda Ci się przedrzeć przez reklamy na Social Mediach, jeśli nie - będziesz musiał się tego nauczyć lub komuś zlecić.


To wszystko sprowadza się do CIERPLIWOŚCI. Czyli czekania, aż nasze wyobrażenia się zaczną realizować - tylko nie zapomnij podnosić poprzeczki po zaliczeniu "checkpointu".


No i czy robienie wielu rzeczy naraz to droga dla osób, które mają problem z cierpliwością?

Ciężko mi to ocenić, więc daj mi znać, co o tym myślisz. Sam łapię się na robieniu wielu rzeczy w krótkim jak i długim terminie czasowym. Zakładając sobie, że danego dnia, poświęcamy go na jedną rzecz, może okazać się słuszna.Najbardziej z kontrowersyjnych odpowiedzi.

Przyparty do muru?

Szukasz czegoś, co rozwiąże problemy?

Na jak długo rozwiąże to Twojego problemy? Nie lepiej szukać przyczyny u podstaw?


Często łapiemy się na tych najprostszych rzeczach. Rzeczach, które dla jednych są nawykiem, a dla drugich problemem. Rozwiązując dany problem, często jesteśmy w stanie wyrobić w sobie zdrowy nawyk, co wiąże się też z rozwiązaniem swoich problemów.

Jeśli masz problem z ustalaniem codziennych priorytetów, zobacz mój wpis o 5-ciu zwycięstwach dziennie. (https://www.mateuszleman.com/post/5-zwyciest-dziennie)


Szukając wyjścia z sytuacji, możemy postępować bez głębszego przemyślenia (osobiście należę do tej grupy ludzi), lub możemy zaplanować sobie wyjście z sytuacji - wrócę do pracy na etacie. W głębi czujesz, że to, co robisz, musi w końcu się udać. Zła passa musi w końcu zniknąć.Jak więc to jest z robieniem wielu rzeczy naraz, jeśli jest się przypartym do muru?


CHOLERNIE CIĘŻKO - jeśli są obok Ciebie osoby, którym możesz zlecić jakieś zadania, które Cię odciążą - zrób to. Blog o dwóch twarzach powstał po to, aby pokazać na moim doświadczeniu biznesowym, sportowym, życiowym - jak wiele i jak niewiele trzeba by cieszyć się życiem i tym, co mamy.


Lubię gry zespołowe, ale w biznesie przeważają u mnie cechy indywidualisty. Walczę z tym i układam swoje puzzle w jedną całość.


Dziękuję za wytrwanie do końca!

Niżej znajduje się mój pomysł na kurs on-line - daj znać czy jesteś chętny, chętna! Przy okazji - każda osoba, która "poczuje temat" będzie u mnie zatrudniona :)


Kurs będzie składać się z 5 modułów i jest przeznaczony głównie dla nowych osób, które interesują się marketingiem/reklamą/grafiką i automatyzacją pozyskiwania klientów. PODSTAWY (strony www i automatyzacja sprzedaży) : - Co to jest Landing Page i Lead Magnet oraz jak to wygląda w praktyce (tworzenie stron),

- Co to jest Piksel Facebooka,

- Jak zainstalować Piksel Facebooka na swojej stronie,

- Jak zainstalować Google Analitics i śledzić ruch na stronie,

- Jak tworzyć bazy i listę mailingową,

- Jak integrować procesory płatnicze ze stroną oraz WebToLearn,


KAMPANIE MARKETINGOWE :

- Jak tworzyć dochodowe kampanie reklamowe na Facebooku i Instagramie,

- Jak ustalić kim jest nasz idealny odbiorca,

- Jak wykorzystać Landing Page do promocji naszego sklepu/usług,

- Jak ustawić grupy podobnych odbiorców,

- Jak ustawić grupy niestandardowych odbiorców,

CZATBOTY I GRAFIKA : - Jak uruchomić swojego pracownika na FB, który pracuje 24/h, - Jak tworzyć GRAFIKĘ oraz jakie elementy są kluczowe w reklamie, - Jak dodać naszego pomocnika na stronę Landing Page, - Jak ZA DARMO nagrywać ekran oraz UŻYWAĆ telefonu jako kamery internetowej,

PROFILE SOCIAL MEDIA: - Jak tworzyć INSTAKARUZELE i tworzyć interakcję z obserwatorami, - Główne zasady Instagram, czyli jak sprzedawać i trafiać w odpowiednie osoby, - Prowadzenie Fanpage na Facebooku, - Tworzenie i zarządzenie grupą na Facebooku,


Thats' all :)


Już teraz możesz się zapisać na listę "oczekujących" wchodzą w link niżej. Przy okazji możesz odebrać bezpłatnego e-book,który potraktuj jako wstęp do naszej współpracy: