#2 MAŁE RZECZY DLA ZWYCIĘSTWA

#motywacja #zwycięstwo #wyzwania #cel


1. CODZIENNE WYZWANIA


Zacznę od tego, że bardzo się cieszę ze swoich postanowień. Codziennie realizuję 5 rzeczy, które zapisuję rano na kartce. Jeśli je zrobię, dzień zaliczam jako wygrany, a jeśli nie – UWAGA – to moja motywacja : Jestem po prostu pizdą! To najlepsza i skuteczna rzecz jaką ostatnio robiłem. Po każdym dniu zapisuję sobie, za co jestem dziś dumny i wdzięczny. Wykluczyłem słowa : Nie dam rady, Nie jestem godzien i JEST przesrane. Teraz wszystkie rozpraszacze zostały wyłączone po to, aby skupić się maksymalnie na tej jednej rzeczy. Mogę nawet pisać do samego siebie, ale cieszę się, że to czytasz.

2. WEWNĘTRZNY WKURW


To uczucie ma każdy z nas. Jak z tym walczysz? Popadasz w jeszcze większą złość czy motywuje Cię to? Oczywiście zależy to od sytuacji i od momentu, w którym przyjdzie nam poczuć ten wewnętrzny konflikt. Lubię się na siebie denerwować, jak robię coś źle i nie jest tak jak chciałem. Tylko w przypadku, kiedy sobie coś zaplanowałem i robiłem inne nie potrzebne rzeczy. Trzeba się trzymać planu. Często są dni, kiedy jestem dumny i wkurwiony na samego siebie, bo zamiast 6ciu godzin zajęło mi to większość dnia.. spuszczając się nad szczegółami. Mówię tutaj tylko i wyłącznie w kontekście biznesowym. Jeśli chodzi o życie, to czasami są rzeczy, które same z siebie pociągają nas do trwania w chwili, bo druga może się nie powtórzyć. Chwilo trwaj!


Chwila zastanowienia.


Penetrując swoje wewnętrzne ja, dochodzę do dziwnym wniosków. Masz też takie dziwne myśli, co do siebie? Podaję przykład. Podczas rozmowy z inną osobą, czasem mam wrażenie, że to to co ona do mnie mówi jest na zasadzie : „JA NIE MÓWIĆ PO POLSKU, JA MÓWIĆ BO MÓWIĆ I ŻEBY MÓWIĆ CI, ŻE BOLI MNIE DUPA, BO TEN ZROBIŁ TO, A MÓGŁ ZROBIĆ TAK, KALI PIĆ KALI JEŚĆ”. Serio! Siedzę słucham i nie rozumiem. Nie rozumiem problemu i tego, co boli tą osobę skoro sama nie rozumie do końca swojego problemu? Nawet nie wiem jak to napisać. Próbując pomóc takiej osobie, zadając pytania i stawiając się w jej sytuacji sama robi sobie problem z czyjegoś problemu. Kompletna strata czasu i energii. Wtedy tylko słucham, bo każdy mój argument nie trafia. Tak jest przy mocnych osobowościach i jeśli to ktoś bliski to nie wchodzę w konflikt. Nawet unikam. Słucham i przytakuję, ewentualnie coś doradzę. Jestem typem osoby, która docenia – bardzo doceniam – dobro i dobre serce. Te śmiejące i radosne oczy, gdy się na mnie patrzą z podziwem. Często też z szacunkiem. Takie wartości wyniosłem głównie od mamy. Nie chcę mówić też mówić, że każdy jej wniosek i pomysł teraz jest dla mnie oświeceniem, ale chodzi mi o okres dorastania. Tak była nauczona i chciała dla mnie najlepiej – lepiej niż ona sama miała.

Mentalnie podążam zupełnie inna ścieżką. Spotkałem na swej drodze już „młodsze klasy”, „rówieśników” i osoby z „wyższej klasy”. Tak jak w szkole. Tylko tutaj zupełnie o inną lekcję chodzi i ta lekcja jest inna dla każdego z nas i każdy przejdzie ja zupełnie inaczej.
https://instagram.com/mateuszleman


Zobacz najnowszy wpis na moim INSTAGRAMIE!


3. JEDNA CAŁOSĆ


Z jednej strony jestem uśmiechniętym, pomocnym bezinteresownie gościem, który ma wybujałą wyobraźnię, wielkie plany i marzenia, a z drugiej leniwym kutasem. Jeśli oglądasz FOOD EMPEROR na YT – to właśnie stąd to powiedzenie. Wewnętrzne lenistwo i odkładanie ważnych spraw na potem najbardziej mnie denerwuje. Lenistwo, gdzie kiedyś nie wiedziałem, co to znaczy, wstyd! Pracowałem w systemie 3 zmianowym po 8 godzin. Potrafiłem zrobić swój trening, prowadzić zajęcia i siedzieć do nocy szukając możliwości zarabiania przez internet. Spałem po 4-5 godzin i dawałem radę. Wniosek z tego mam taki, że tam miałem bata nad sobą (ETAT) i .. no musiałem iść, bo to było jedyne źródło utrzymania. Teraz żyję z dnia na dzień i jakoś sobie radzę. Nie jest to luksus, ale mam ten komfort, że mogę teraz przycisnąć i dać z siebie wszystko.