#6 Dążenie do celu - jako nauka zdrowych nawyków i bycie jak osioł.

Aktualizacja: 27 wrz 2020

Cześć!

Po przerwie i lekkich zawirowaniach kolejny wpis, podcast ukaże się niebawem.
Dzisiejszy wpis o dążeniu do celu i o kilku rzeczach do wdrożenia "na już". Zadasz sobie pytanie, skąd ja to mogę wiedzieć i na jakiej podstawie tak twierdzę. Nie muszę szukać myślami daleko, bo jedną z moich miłości (a jest ich kilka) jest stanie na rękach.

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.” – Jonathan Carroll

Nie wiem, na jakim etapie fizycznym jesteś i czy potrafisz sobie to chociaż wyobrazić - nie obrażając. Mówiłem o szczerości, więc tak będzie. Większość osób, którą znam - nie potrafi. Chyba że chodzi o środowisko osób ćwiczących bardzo bliski memu sercu sport, a właściwie aktywność fizyczną, jaką jest Kalistenika.

Potrafisz stać na rękach?

Poruszane kwestie:

  1. Dążenie do celu pomimo przeciwności

  2. Wyobrażenie siebie podczas osiągnięcia celu

  3. Po co dążyć?

  4. Zadbaj o kręgosłup!


3. Po co dążyć


Zacznę z wizją końca, bo tak będzie mi łatwiej i lepiej będzie Ci się czytać. Swoją drogą gdy zapytałem o to na Instagramie czy lepiej dążyć do celu z wizją końca, duża część osób albo nie zrozumiała pytania, ale moi obserwujący to konsumenci życia innych ludzi. Ocena innych osób często jest błędna. Tak jak uwielbiam Social Media tak ich nienawidzę, rzeczywistość jest o dziwo INNA.


Po co więc dążyć?

Każdy z nas do czegoś dąży. Każdego dnia dążymy. Każdego dnia powtarzamy nasze codzienne rytuały. Często zawodzimy, nie tylko samego siebie - bo to jeszcze można sobie wybaczyć. Gorzej, jak zawodzimy inne bliskie nam osoby. Czasami nawet nieświadomie. Dążenie do celu to jak gra, w której sterujemy postacią i mamy wpływ na różne decyzje. Jeśli jesteś fanem gier RPG, to przy samym wyborze postaci często się zastanawiamy jakim stylem walki chcemy grać i jakim charakterem będziemy w grze. Znam osoby, które potrafiły przejść grę kilka razy, aby poznać różne zakończenie czy inne misje innych frakcji/bractw.


W życiu jest zupełnie tak samo - mam nadzieję, że widzisz tę różnicę. Wybór powinien zależeć tylko od nas, od tego co czujemy i jak czujemy.

Zrezygnowałem ze studiów wychowania fizycznego, bo poczułem, że praca nauczyciela wychowania fizycznego nie jest dla mnie. Jeden by żałował, dla drugiego uwolnienie od ręki sprawiedliwości i decyzji innych osób, a dla trzeciego byłaby to lekcja życia - i tak też było w moim przypadku. Kogo to obchodzi, przecież każdy ma problemy, każdy się z czymś zmaga, każdy ma swoje większe lub mniejsze problemy, o których nie chce mówić, ba .. nawet nie chce myśleć!


Wtrącając - na rozwiązywaniu problemów można zarabiać i tak się zarabia, tak się robi biznes. Podam Ci teraz kilka przykładów.

Załóżmy, że mamy doświadczenie w pewnych kwestiach:


1. Ktoś pisze o swoim problemie, jakim jest brak klientów - przykładem mogą być różne grupy na Facebooku - gdzie później leci lista ofert różnych agencji, które mogą (ale nie muszą) rozwiązać ten problem - dostarczając klientowi - klientów.


2. Drugi przykład - warto się znaleźć w miejscu, gdzie ktoś szuka. Załóżmy, że mieszkasz w Gdańsku, ale na rzecz zmiany pracy przeprowadziłeś się do Warszawy, pracujesz jako kelner w ekskluzywnej restauracji, jaką jest MC Donald na dworcu Wschodnim. Śmieję się i szanuję każdego pracownika, bo cały system pracy jest bardzo przemyślamy - polecam film na Netflixie "McImperium" gdzie jest opisana jego historia - fajną wyniosłem z tego filmu lekcję, ale to później. Taka ciekawostka - Polskie MC'Donaldy to wzór dla tych z USA - hehe. Dobrze - bo dopowiedziałem mało znaczące kwestie - prócz filmu. Mieszkasz w Warszawie, trenujesz i nagle czujesz ból i dyskomfort w plecach. Jako że już wcześniej miałeś jakieś problemy, szukasz fizjoterapeuty. Pytasz wujka google : fizjoterapeuta Warszawa i pokazują nam się jakieś wyniki. Świadomie lub nie klikasz pierwsze z góry (to reklamy) i wybierasz dla siebie odpowiedniego specjalistę.


Miałeś problem? Znalazłeś rozwiązanie? Rozwiązaniem Twojego problemu jest pomoc ze strony fizjoterapeuty. Świetnie, tak to działa.


Za rozwiązywanie problemów się płaci. Za rozwiązanie problemu dla innej osoby, pobieramy opłaty. Ostatnio cenię sobie czas, bo jest on najważniejszy. Zaczynam cenić swoje godziny pracy i nawet najmniejsze "pierdoły", bo z reguły tych "pierdoł" jest zawsze najwięcej, a nikt tego nie bierze pod uwagę.


Po co więc dążyć? Dążyć można z wielu powodów. Aby komuś udowodnić, że miałeś racę, że potrafisz się zmobilizować, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli czegoś bardzo się chcę. BARDZO WAŻNA SPRAWA! Jak to mówi Rafał Mazur www.zenjaskiniowca.pl - DZIAŁAJ, ANALIZUJ, DZIAŁAJ. Jeśli chcesz posłuchać sobie, ba.. zacząć wyrabiać w sobie zdrowe nawyki zacznij od tego :


Mistrzostwo świata, później polecam kupić program z jego strony i WDROŻYĆ!

Cel jest na końcu każdej drogi. Każdy go ma. Nawet ty, chociaż wydaje ci się, że jesteś taki inny.

Andrzej Sapkowski, Miecz Przeznaczenia

1. Dążenie pomimo przeciwności


Numer jeden to będzie coś z mojego doświadczenia. Pewnego dnia razem z moim dobrym przyjacielem postanowiliśmy, że chcemy stać na rękach i chcemy robić różne rzeczy z tym związane. Problem jest w tym, że ja to robię nadal, a on nie. Złożyło się na to wiele rzeczy - ważnych, ważniejszych i najważniejszych.

Stare dzieje, natomiast na rękach stoję do dziś - jak na rowerze ;)


Co było moją przeciwnością? Gdy zaczynałem ćwiczyć miałem problem z barkiem - wypadał ze stawu - jeśli ciężko Ci to sobie wyobrazić, to wyobraź sobie, jakbyś miał całą rękę pod pachą. Do dziś się śmieję z kilku historii, przy których się to zdarzyło. M.i. gra w tenisa, skok na główkę do wody, zwykłe "przeciąganie się" czy wycieranie tyłka. Śmieszne i nie, w tamtym momencie bardzo mnie to bolało, a teraz się z tego śmieję.


No dobra, takie problemy i stanie na rękach? Lekarze odradzali jakiejkolwiek aktywności. Miałem operację i do dziś po 4 latach nadal odczuwam duży dyskomfort i ból - nawet przy podnoszeniu ręki. Dużo siedzi w "głowie", ale czasem to tak kurewski ból, że aż przytłacza.


Czy zrezygnowałem? Nie. Dlaczego nie zrezygnowałem? Bo chciałem to robić i chciałem być w tym najlepszy.

Walczę z perfekcjonizmem, który brzmi jak dobra cecha, ale tak nie jest.


Po tylu latach stanie na rękach to jak jazda na rowerze. Ostatnio sprawdzałem moją statystykę ustania po wybicu - na 15 prób 12 się udało, więc to 80% skuteczności. Nastały takie, a nie inne czasy - ślad został, jako porzucony profil na Instagramie oraz kanał YouTube. INSTAGRAM: https://www.instagram.com/mateusz_handstand/


JEŚLI NA CZYMŚ BARDZO CI ZALEŻY, TO DĄŻ DO TEGO - RÓB TO, CO CIĘ "JARA"2. Wyobrażenie siebie podczas osiągnięcia celu


No tak, wyobrażasz sobie siebie podczas wykonywania jakiejś czynności? Czy wyobrażasz sobie, jak leżysz na plaży, ale nie w Kołobrzegu czy Mielnie tylko na egzotycznej plaży gdzieś na Malediwach? Czy wyobrażasz sobie siebie jako ojca? Jako matkę? Czy wyobrażasz sobie siebie jako osobę, która odnosi sukcesy, która idzie własnym torem życia?


To ma wielką moc, serio. 5 zwycięstw dziennie - mała dźwignia = wielkie rezultaty (w czasie!)

4. Zadbaj o kręgosłup - mój klient, automatyzacja.


Niedziela godzina 9:00 - Bezpłatny Webinar mojego klienta Stefana Podedwornego (www.stefanpodedworny.pl) na temat : Jak zachować dobrą sylwetkę i uniknąć bólów kręgosłupa mimo pracy przy biurku. Zapisać się możesz tutaj : https://www.stefanpodedworny.pl/webinar

Jeśli chodzi o osła!

Bądź głupi i głuchy, jak ta żaba - która wchodziła na drzewo. Żaba LUJ i inne żaby - tak to określmy. Żaba LUJ postanowiła wejść na drzewo, chociaż inne żaby jej odradzały, mówiły, że spadnie, że zginie. Żaba weszła. Wiesz dlaczego? Bo była głucha na bełkot innych ludzi. Pozdrawiam! Zapraszam również na mój webinar, który odbywa się cyklicznie co środę o godzinie 20:00 ! https://www.mate-marketing.pl/szkolenie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie