#1 Blog o Dwóch Twarzach

Zaktualizowano: 14 kwi 2021

O czym będzie ten blog? A no, żebym mógł się wygadać. Chcę się podzielić tym, czego się nauczyłem. Tego, co również Tobie może się przydać. Zauważyłem, że bardzo ważną rzeczą jest szczerość i to, aby potrafić się dostosować. Jeszcze chcę ...żebyś mógł się zastanowić nad wartościami jakie są dla Ciebie ważne. Gdzie jest Twoja droga i jak ją wykreować. Wkurwiłem się nie raz, gdy chciałem komuś pomóc, a ktoś mi stękał, że .. „Nie... no po co... mam już dość roboty".


WARTOŚĆ


Słyszałem już mnóstwo mentorów, kołczów i doradców. Co jeden to inny.. Jak wybrać swojego jedynego? Trudna decyzja, co? Jeden Ci mówi, że masz być wulgarnym.. Drugi mówi Ci, że masz być spokojny i nie wybuchać gniewem. Masz być tolerancyjny, ale jak trzeba to musisz ryknąć jak lew.


Jestem naiwny i przez to nie mogłem się zdecydować co robić, kogo słuchać.. Jeden obiecał mi igły, drugi widły, a trzeci milion w pół roku. Chociaż może to dobrze? Może BYŁEM naiwny do momentu, kiedy nauczyłem się mówić NIE.

Znasz NIE? Jeśli NIE, to naucz się mówić NIE. Jeśli masz w tym momencie jakieś problemy z podjęciem decyzji, może tutaj tkwi problem? Nie bij się z myślami. Jeśli dopadła Cię frustracja, strach, stres, wątpliwości i obawy.. To jesteś w prawidłowym miejscu. I teraz decyzja należy do Twojego UMYSŁU.


Słowem wstępu dziękuję, że dotarłeś do tego miejsca.


Jeśli utknąłeś w jakimś miejscu to odezwij się. Możemy porozmawiać nie tylko o biznesie, ale i o Twoich pasjach. Nie bój się i feel free-nawet jeśli znamy się i widujemy na co dzień.


Śmieszna sytuacja z ostatnich dni, jeszcze przed całą akcją z #COVID-19 #koronawirus :

Podchodzi do mnie klubowicz i mówi:"Ej.. Mateusz, czym Ty się właściwie zajmujesz?". W pewnym momencie zawahałem się i sam nie wiedziałem co mu odpowiedzieć.. No ale mówię, że Networkingiem i śmiechłem, że oszukuję ludzi przez internet. Odpowiedź : "No.. Mój tata Cię obserwuje i mówi, że jesteś bardzo szczery w tym co robisz".


W jednej chwili poczułem się dumny i szczęśliwy, a z drugiej byłem ciekawy kto to! Wstyd mi się przyznać, ale bardziej pamiętam ludzi za to kim są. Kim są z charakteru i na ile mogę z nimi rozmawiać –do jakiej granicy mogę się posunąć. Nie czuję problemu. Żadnego.


Postanowiłem w końcu dowiedzieć się kto to mnie obserwuje. Świat jest taki mały.. Miałem tę osobę nawet w znajomych na Facebooku! Napisałem. Spotkaliśmy się, później mieliśmy kilka rozmów, zoomów. Jeden by się nie zainteresował i tylko zrobił tak jak ja przy pierwszym wrażeniu, a druga osoba zrobiłaby to, co ja. Mniej lub bardziej dyskretnie. W taki lub inny sposób. Widzisz to? Zawsze masz wybór.


Ciekawość ma zawsze była tą małą iskierką i latarnią w poszukiwaniu prawdy i tego, co chcę robić. W szkole podstawowej –pamiętam to, jak dziś. Dziwne..Bo nie pamiętam rzeczy które robiłem tydzień temu, a pamiętam rzeczy które działy się bardzo dawno temu. Pani od przyrody (pozdrawiam serdecznie) powiedziała mi, że jestem dociekliwy. Nie wiedziałem nawet co to znaczy i byłem przekonany, że to coś miłego. Wróciłem do domu i zapytałem mamę co to znaczy. Z każdym problemem zawsze pytałem najpierw mamę co robić. Tata zawsze miał rozwiązania. Tak jest do dziś. Za to ich kocham i dziękuję z całego serca.


Wróciłem do domu i pytam mamy co to jest ta.. Dociekliwość. Mama się zaśmiała i mówi : " Synuś.. To jest coś takiego, kiedy ..Czegoś nie wiesz i próbujesz się dowiedzieć co to jest". Moja odpowiedź: "Aha.." , po chwili namysłu: "Ale to jest dobre czy złe?". Mama się zaśmiała i odpowiedziała: "Czasami tak, czasami i nie - to zależy". Z historią słowa .."To zależy" też mam pewną śmieszną historię z Technikum.


What next?


Na sam koniec tego wpisu chciałem Ci tylko powiedzieć, że ..Bycie kurewsko ciekawym ma swoje plusy i minusy. Życie to taka gra, mówiłem i pisałem to nie raz. Nie bez przyczyny wiele rzeczy dzieje się szeregowo. Nasze decyzje, które są zerem lub jedynką, czarnym lub białym doprowadzają do momentu, gdzie tworzy się ścieżka.


Znajdź swoją, podążaj nią i nie odpuszczaj. Inaczej będ